Wybór szkoły to pierwszy krok w planowaniu

przyszłości.


To poszukiwanie inspiracji, odkrywanie i szlifowanie talentów.

To Twój czas.

Przekonaj się, że w LO Biecz wykorzystasz go najlepiej!


Daj sobie szansę!

 

Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Bieczu to szkoła z tradycjami, wysokim poziomem nauczania oraz indywidualnym podejściem do ucznia. Tutaj rozwijamy Wasz potencjał, stawiamy wymagania, ale też wspieramy i pomagamy w realizacji wyznaczonych celów.


A jak atmosfera


Nie bez powodu w opinii naszych Uczniów i Absolwentów atmosfera oraz klimat mają niezaprzeczalnie najwyższe znaczenie. Dbamy o wzajemny szacunek i życzliwość w kontaktach. Uczymy się tolerancji i otwartości, aby lepiej zrozumieć drugiego człowieka. Wymagając i kształcąc, towarzyszymy w drodze, którą kroczą nasi Uczniowie, udzielamy wskazówek, inspirujemy, dopingujemy.


Podnosimy kompetencje językowe i obywatelskie


Od lat nasza szkoła jest placówką partnerską w programie Erasmus+, umożliwiając uczniom wymianę międzynarodową, rozwój kompetencji językowych i poszerzanie umiejętności obywatelskich. W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy projekt dotyczący kryzysu klimatycznego oraz konieczności zrównoważonego rozwoju. Pracujemy zespołowo, realizujemy zadania online i planujemy mobilności!


Poszerzamy horyzonty


Szkoła to nie tylko lekcje i podręczniki. Od lat osiągamy wysokie wyniki w olimpiadach czy konkursach przedmiotowych na szczeblu regionalnym
i ogólnopolskim. Co więcej, zapraszamy do siebie ekspertów, uczestniczymy w wycieczkach, prelekcjach, spotkaniach. Od kilku lat współdziałamy
z Komisją Europejską i Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach Lekcji na 12 gwiazdek 
i Europejskieg0 Uniwersytetu Latająceg0, a także współpracujemy z polskimi uczelniami. Zależy nam na dobrych wyborach naszych Absolwentów!

Kształcimy wszechstronnie


U nas miejsce znajdą fascynacji literatury, początkujący poeci, analityczne umysły „przyrodolubne” czy pasjonaci nowoczesnych rozwiązań cyfrowych. Wydajemy tomiki uczniowskiej twórczości, nagrywamy filmy, dbamy o kondycję na dodatkowych zajęciach sportowych. To od Ciebie zależy, jak zagospodarujesz wolny czas!


Kształtujemy w duchu wartości


Dla nas liczy się człowiek – jego talenty, osobowość, potrzeby, ale też ograniczenia i słabości. Wspieramy, motywujemy, jesteśmy… Praca zdalna nas nie ogranicza – diagnozujemy trudności, wzmacniamy tych, którzy tego potrzebują.


Podnosimy swoje kompetencje


Wysoka jakość nauczania i zdawalność matur to rezultat otwartej na nowości oraz podnoszącej swoje kwalifikacje kadry pedagogicznej. Na zajęciach wykorzystujemy nowoczesne technologie, idąc z duchem czasu realizujemy nowatorskie programy oraz projekty, na przykład Małopolską Chmurę Edukacyjną, Lekcję na 12 gwiazdek, Europejski Uniwersytet Latający, Kresy- polskie ziemie wschodnie w XX wieku czy Lekcję: Enter.


Opcja: samodzielność!


A jeśli jesteśmy za daleko, to oferujemy coś więcej! Internat jako spokojne i bezpieczne miejsce to sposób na dojrzałość. Baza noclegowa zlokalizowana tuż przy szkole może być doskonałym sposobem na naukę samodzielności czy odpowiedzialności. Z całą pewnością pomoże Ci zdobyć nowe znajomości!

 

A co o nas mówią sami uczniowie?

Zapraszamy do dzielenia się swoimi opiniami nt. Szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Każdy człowiek jest wolny i każdy ma prawo obrać ścieżkę jaką w życiu chce podążać. Ja zdecydowałem się podążać za głosem serca, które doradzało mi bym wybrał Liceum  w Bieczu. Serce się nie pomyliło... Poznałem tu wielu wspaniałych i wartościowych ludzi, którzy stali się nieodłączną częścią mojego życia. W szkole zachwyca mnie niesamowita atmosfera i życzliwość jaką darzą siebie uczniowie oraz nauczyciele, którzy są chętni do pracy z nami i wyrozumiali... Gdyby ktoś mi zadał dzisiaj pytanie czy żałuję, ze tu przyszedłem... Bez chwili namysłu bym zaprzeczył, co więcej mógłbym dodać, że była to jedna z moich najlepszych decyzji jakich podjąłem w życiu. 

Paweł, kl. II

Liceum Ogólnokształcące w Bieczu zachwyca od chwili, gdy po raz pierwszy przekroczysz jego próg. Promienne twarze uczniów życzliwie uśmiechają się do siebie. Szkolny korytarz przepełnia radość, a gdy się w nim zgubisz, nie martw się. Starsi koledzy chętnie wskażą Ci salę lekcyjną. Nie bój się zapytać! Jesteśmy tu po to, by służyć pomocą. Z pewnością zachwycą Cię sale liceum. Wyposażone w nowoczesny sprzęt sprawią, że nauka nie będzie już tylko obowiązkiem, a przyjemnym spędzaniem czasu. Przyjaźnie nastawieni nauczyciele rozbudzą w Tobie ciekawość do dalszego zgłębiania wiedzy, a może sprawią, że odkryjesz w sobie nowe, skrywane talenty. Jedno jest pewne, w murach bieckiego liceum rozwiniesz skrzydła. Czy wiesz, że o naszej szkole słyszeli także za granicą? Od lat bierzemy udział w międzynarodowym projekcie. Dołączając do naszej szkoły, będziesz miał okazję zwiedzić słoneczne Włochy, czy też sfotografować renifery w Finlandii. Liceum Ogólnokształcące w Bieczu to miejsce, do którego chcesz wracać. Wybór należy do Ciebie!

Martyna, kl. II

 

Liceum w Bieczu to przede wszystkim zgrana społeczność uczniów i nauczycieli. Życzliwa i kompetentna kadra pedagogiczna pomaga w rozwijaniu pasji, odkrywaniu nowych talentów, a przede wszystkim poszerza horyzonty wiedzy, czego najlepszym dowodem są ogromne sukcesy uczniów we wszystkich dziedzinach. Będąc teraz w klasie maturalnej śmiało mogę stwierdzić, że wybór tej szkoły był świetną decyzją. Liceum w Bieczu umożliwiło mi udział w niezapomnianych projektach, wyjazdach i akcjach, które pomogły mi się rozwinąć, jednocześnie stwarzając masę wspaniałych wspomnień.

W szkole najbardziej podoba mi się panująca atmosfera. Uczniowie klas pierwszych zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony starszych kolegów, dzięki czemu łatwiej jest im się zaaklimatyzować. Oprócz tego osoby chętnie dzielą się swoimi pomysłami, uwagami dzięki czemu nawet zwykła lekcja czy akademia nabierają nowego znaczenia.

Joanna W., kl. II 


Liceum Ogólnokształcące w Bieczu to szkoła, która już na dniach otwartych zrobiła na mnie wrażenie. Przyjazna atmosfera, ciepło, wykwalifikowani oraz troskliwi nauczyciele, to jedne z wielu jej zalet. Szkołę charakteryzuje tolerancja, otwartość na nowe twarze i kolejnych młodych geniuszy.

Miria

 

Liceum Ogólnokształcące w Bieczu było dla mnie drugą szansą. Zostałem ciepło przyjęty przez rówieśników i nauczycieli, którzy pomogli mi w trudnościach i okazali wsparcie. Cieszę się, że tu trafiłem.

Oskar, kl. II

 

Justyna Łukaszyk, kl. III

Serdecznie polecam wszystkim Liceum w Bieczu! O drugą taką szkołę naprawdę trudno, bo to jest szkoła z niepowtarzalnym klimatem. Tutaj każdy może być sobą, rozwijać swoją wiedzę i wszelkie pasje. Atmosfera jest kameralna, a dzięki temu jest tu niezwykle rodzinnie. Bardzo zachęcam wszystkich, aby mogli to poczuć na własnej skórze!
Karolina Gazda – absolwentka.

Każdy z nas jest kowalem własnego losu, a jak powszechnie wiadomo kowal potrzebuje sprawnej kuźni. Dla mnie takową okazało się LO BIECZ – polecam każdemu! I pamiętajcie – AD AUGUSTA PER ANGUSTA.
Łukasz Przyczynek, absolwent