GROWW

 

19 czerwca 2018r. uczniowie wszystkich klas liceum wzięli udział w warsztatach dotyczących przedsiębiorczości społecznej, które zorganizowane zostały w ramach projektu Erasmus+ GROWW. Po ciekawej prezentacji dotyczącej przedsiębiorczości społecznej w Polsce i Małopolsce oraz panelu dyskusyjnym  pani Maria Kucińska, ekspert z Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie przeprowadziła z uczniami grę - symulację prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego.

W dniach 3 – 6 czerwca Liceum Ogólnokształcące było gospodarzem i organizatorem  międzynarodowej konferencji podsumowującej dwuletni  projekt GROWW  (PRZYGOTUJ SIĘ NA MOŻLIWOŚCI OFEROWANE PRZEZ ŚWIAT PRACY)  sfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.  To wydarzenie zgromadziło dyrektorów, nauczycieli i uczniów z siedmiu krajów Europy - Portugalii, Francji, Bułgarii, Rumunii, Finlandii, Włoch i Polski.

W dniach 15 – 21 kwietnia br. francuska szkoła Lycée Polyvalent Gabriel Touchard George-Washington zgromadziła w swoich murach uczestników drugiej międzynarodowej wymiany młodzieży, realizowanej w ramach projektu GROWW. W niemal tygodniowych warsztatach udział wzięło około 80 uczniów oraz  kilkunastu nauczycieli z każdej ze szkół partnerskich. Organizatorzy nie szczędzili wysiłku, by młodzież jak najlepiej zrozumiała ideę przedsiębiorczości społecznej.


W dniu 27.03.2018r. młodzież z naszego Liceum pod opieką p. Moniki Kowalskiej - Orlewskiej wzięła udział warsztatach pt. YOU ARE A BRAND, które odbyły się w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. 
Celem warsztatów było przybliżenie młodzieży jak inwestować w siebie poprzez budowanie własnej marki osobistej i zwiększania swojej wartości na rynku pracy. 

12 marca grupa 35 uczniów bieckiego liceum uczestniczyła w kolejnej sesji warsztatów poświęconej modułowi przedsiębiorczość.  Tym razem młodzież zgromadziła się w szkolnej auli, by porównywać cechy pracownika i przedsiębiorcy, odkrywać cechy wyróżniające odnoszących sukcesy przedsiębiorców oraz analizować, czy przypadkiem w nich samych nie drzemie dusza przedsiębiorcy.

22 stycznia 2018 r. uczniowie kl. 1AB oraz z kl. 2a brali udział w II edycji akcji edukacyjnej pt." Lekcja na 12 gwiazdek".

Przedsięwzięcie to jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno - Ekonomiczne Absolwent, dzialające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

W dniach 27 -31 października 2017r. trzy nauczycielki LO w Bieczu koordynator projektu Erasmus+ GROWW p. Monika Kowalska - Orlewska, p. Anna Juruś, p. Katarzyna Kamińska wzięły udział w drugim międzynarodowym spotkaniu projektowym w ramach programu Erasmus + działanie C2, które odbyło się we portugalskiej szkole Agrupamento de Escolas D. Sancho I, V. N. Famalicão.

Poniedziałek - 9 października - można zaliczyć do dni bardzo udanych w naszym Liceum. W szkolnej auli odbył się Dzień Przedsiębiorcy, w ramach którego wszyscy uczniowie LO spotkali się z właścicielami lokalnych firm.

Wśród zaproszonych gości była pani Barbara Furman, prowadząca salon kosmetyczny "Basia", pan Krzysztof Orlewski, właściciel firmy "D&D" , pan Marcin Kasprzak, właściciel "Atelier fryzjerstwa Marcina Kasprzaka", pani Agata Śliż właścicielka firmy "Keks" oraz absolwenci naszej szkoły - pan Mariusz Zawisza i pan Szymon Czech prowadzący firmę "Mar-Drew". 

Poprosiliśmy kilku uczniów, którzy podjęli wakacyjne prace o podzielenie się swoimi przemyśleniami i wypowiedzenie się na temat korzyści, głównie niematerialnych, jakie przyniosło im to doświadczenie. 

W załączeniu przeczytacie wybrane wypowiedzi. 

 

Drodzy uczniowie. Zbliża się czas wakacyjnego odpoczynku, wytchnienia od zadań i sprawdzianów.  Jednak część z Was w wakacje nie tylko będzie odpoczywać, ale i podejmie różne prace.

 

W dniach 19 – 24 kwietnia 2017r. cztery nauczycielki bieckiego liceum: Monika Kowalska – Orlewska, Anna Winnicka, Grażyna Dranka i Ewa Knybel wzięły udział w szkolenie dotyczącym przedsiębiorczości,  którego gospodarzem i organizatorem była włoska szkoła Istituto Statale di Istruzione Superiore “Fermi-Mattei” w Iserni. 

Od listopada 2016r. do marca 2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w cyklu zajęć o tematyce związanej z rynkiem pracy i zatrudnieniem.

Delegacja naszego liceum w składzie Paulina Augustowska (2b), Karolina Gazda (2b), Karolina Serwońska (2b), Justyna Pasterska (3a), Krzysztof Baniak (3a) i opiekun Maciej Mańka w dniach 19-24 lutego 2017 na własnej skórze doświadczyła uroków fińskiej zimy, a stało się to dzięki uczestnictwu w krótkoterminowej wymiany młodzieży w ramach projektu Erasmus+ GROWW. 

[pb_row][pb_column span="span12"][pb_text]

W dniu 23 marca br. piątka naszych licealistów przedstawiła ciekawą, pełną humoru relację z udziału w kilkudniowych warsztatach w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży, które odbyły się w lutym w fińskiej szkole Saimaan Ammattiopisto Sampo, Lappeenranta, a których tematyka skupiała się wokół zatrudnienia i rynku pracy.

W lutym 2017r. p. Maciej Mańka przeprowadził dla uczestników projektu z naszego liceum warsztaty poświęcone testom psychometrycznym. 

PROJEKTY E-TWINNING

oyster

picture


Sfinansowano ze środków: 
frse mini 1

ul. Tysiąclecia 2, 38-340 Biecz 

tel: 13 447 10 45; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Go to top
JSN Educare is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework