22 stycznia 2018 r. uczniowie kl. 1AB oraz z kl. 2a brali udział w II edycji akcji edukacyjnej pt." Lekcja na 12 gwiazdek".

Przedsięwzięcie to jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno - Ekonomiczne Absolwent, dzialające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Zajęcia składały się z dwóch części:

Część ogólna- Ja i Unia Europejska. Celem warsztatów było uświadomienie znaczenia UE w życiu młodego człowieka, pokazanie młodym Polakom, że UE dotyczy bezpośrednio wielu obszarów ich codziennego życia, a oni sami mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane przez instytucje unijne (kształtowanie proaktywnej postawy).

Część szczegółowa (temat wybrany)- Wspólny rynek, czyli edukacja i praca w Unii. Celem było uświadomienie znaczenia i roli praw wynikających z dostępu do wspólnego rynku, teoretycznych i praktycznych aspektów funkcjonowania wspólnego rynku i 4 swobód z uwzględnieniem możliwości jakie w tym zakresie stwarza Unia Europejska.

Warsztaty prowadzone w interaktywnej formie dawały każdemu z uczniów szansę wypowiedzi. Panie: dr Natalia Białek i Monika Lewicka - Bułatek, które prowadziły zajęcia, podzieliły się z naszymi uczniami doświadczeniami związanymi z uczestnictwem w międzynarodowych szkoleniach w ramach programu Erasmus +, przedstawiły informacje o sieciach europejskich , np. Europe Direct, Eurodesk. 

Profil Lekcji na 12 gwiazdek na portalu społecznościowym Facebook: www.facebook.com/Lekcjana12gwiazdek/

Film na Gorlice tv już wkrótce.

DSC08272

DSC08277