Poniedziałek - 9 października - można zaliczyć do dni bardzo udanych w naszym Liceum. W szkolnej auli odbył się Dzień Przedsiębiorcy, w ramach którego wszyscy uczniowie LO spotkali się z właścicielami lokalnych firm.

Wśród zaproszonych gości była pani Barbara Furman, prowadząca salon kosmetyczny "Basia", pan Krzysztof Orlewski, właściciel firmy "D&D" , pan Marcin Kasprzak, właściciel "Atelier fryzjerstwa Marcina Kasprzaka", pani Agata Śliż właścicielka firmy "Keks" oraz absolwenci naszej szkoły - pan Mariusz Zawisza i pan Szymon Czech prowadzący firmę "Mar-Drew". 

 Celem wydarzenia  było przybliżenie młodzieży cech, które powinien posiadać przedsiębiorca czyli – bycia wizjonerem, osoba kreatywną, podejmującą wyzwania, ale i konsekwentną. Organizatorzy chcieli zachęcić młodzież do  stawiania sobie celów i wytrwałości w ich realizacji – nie tylko na poziomie szkoły, ale przede wszystkim po jej ukończeniu.

 

Uczennice klasy 3b miały okazję przeprowadzić wywiad z przybyłymi przedsiębiorcami, podczas którego goście opowiadali o początkach swoich działalności, podejmowaniu ryzyka, planach na przyszłość. 

Uczniowie mający niedługo wejść w dorosłe życie i stanąć przed niełatwymi wyborami  usłyszeli wiele rad i  wskazówek.  Licealiści ocenili spotkanie z przedsiębiorcami jako niezwykle pouczające i bardzo motywujące do działania.  Jedna z uczestniczek, Karolina skomentowała je w następujący sposób: Dano nam do zrozumienia, że chociaż droga, prowadząca do naszych marzeń może być niekiedy bardzo trudna i wyboista, to warto podjąć wszelkie działania, które doprowadzą do jej pokonania i osiągnięcia upragnionego celu.