W dniach 3 – 6 czerwca Liceum Ogólnokształcące było gospodarzem i organizatorem  międzynarodowej konferencji podsumowującej dwuletni  projekt GROWW  (PRZYGOTUJ SIĘ NA MOŻLIWOŚCI OFEROWANE PRZEZ ŚWIAT PRACY)  sfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.  To wydarzenie zgromadziło dyrektorów, nauczycieli i uczniów z siedmiu krajów Europy - Portugalii, Francji, Bułgarii, Rumunii, Finlandii, Włoch i Polski.

Celem międzynarodowej konferencji liceum było zaprezentowanie i upowszechnianie efektów zrealizowanego projektu w społeczności lokalnej. Przedstawiono cele i działania kończącego się właśnie projektu, w szczególności relacje z wyjazdów na mobilności zagraniczne, tj.  pierwszej krótkoterminowej wymiany młodzieży w SAMPO Saimaan Ammattiopisto Lappeenranta  i drugiej krótkoterminowej wymiany młodzieży  w Lycée Touchard-Washington  Le Mans (czyt. Le Moł) we Francji oraz krótkoterminowej mobilności szkoleniowej dla nauczycieli w  „Fermi-Mattei” Isernia we Włoszech. Podczas konferencji po raz pierwszy można było usłyszeć piosenkę promującą projekt „Grow up with GROWW’, która została wspólnie napisana i nagrana przez wszystkich uczestników warsztatów w LeMans we Francji.

Oficjalne rozpoczęcie międzynarodowej konferencji swoją obecnością uświetnili  zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych, w tym Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Powiatu Gorlickiego Pani Zofia Kamińska, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu Pan Stanisław Kalisz. Pani przewodnicząca  z dużym uznaniem wypowiadała się o zrealizowanym przez szkołę projekcie oraz wielowymiarowej długoletniej współpracy międzynarodowej prowadzonej w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu.

Podczas sesji roboczych wiele uwagi poświęcono dopracowaniu produktu końcowego:  e-przewodnika z materiałami  dla nauczycieli do uczenia  zagadnień związanych z zatrudnieniem, przedsiębiorczością i przedsiębiorczością społeczną,  opracowano także ankiety całościowej ewaluacji projektu.

Wizyta zagranicznych delegacji w naszym Liceum była również dobrym momentem na ukazanie i promowanie piękna naszego regionu, toteż  goście zwiedzili królewskie miasto Biecz, obejrzeli ekspozycje w  obiektach  Muzeum Ziemi Bieckiej, podziwiali wnętrza Kolegiaty Bożego Ciała.  Wielu emocji dostarczyło gościom zwiedzanie z przewodnikiem obiektu UNESCO - Kościoła pw. Michała Archanioła w Binarowej. Konferencję zakończył wyjazd do Krakowa. Po spacerze Traktem Królewskim z przewodnikiem, podczas którego Goście poznali historię Krakowa oraz zobaczyli  jego najważniejsze zabytki:  Kościół Mariacki, Zamek Królewski, Colegium Maius, Sukiennice, grupa wyjechała do Wieliczki, by podziwiać piękno komnat Kopalni Soli.

Wprawdzie projekt GROWW dobiega końca, ale to przecież nie koniec współpracy międzynarodowej Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu, która w liceum  trwa nieprzerwanie od początku lat 90tych!!