Z dumą  informujemy,

że Karolina Baran, Milena Lenard, Patrycja Bąk i Aleksandra Dykas (kl. 3ac) zostały laureatkami I miejsca etapu wojewódzkiego V ogólnopolskiej edycji konkursu historycznego "Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku" za film  ” Na Ukrainie zawsze nazywali nas Polakami…”- wspomnienia Kresowej Rodziny Jakubowskich i Sawickich.

Zgodnie z Regulaminem Konkursu praca, która zajęła I miejsce w województwie, automatycznie zakwalifikowała się do finału centralnego. Laureatki uzyskały również indeksy na wybrany kierunek studiów na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz nagrodę w postaci kilkudniowego wyjazdu edukacyjnego do Włoch „ Śladami walk 2 Korpusu Polskiego w latach1944-1945”, który odbędzie się w dniach 14-20 maja 2024 r.,     organizowanego przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

Autorzy filmu pragną podziękować wszystkim osobom, które  przyczyniły się do jego powstania, a w szczególności Pani Jadwidze Jakubowskiej, Państwu Irenie i Romanowi Sawickim oraz ich dzieciom. Za okazaną pomoc, życzliwość i udział w filmie składamy również podziękowania pracującej aktualnie na Syberii s. Teresie Jakubowskiej

Lista laureatów etapu centralnego zostanie opublikowana w czerwcu 2024 r. na stronie internetowej www.ipn.gov.pl 

Serdecznie gratulujemy Karolinie, Milenie, Patrycji i Aleksandrze oraz ich Rodzicom.

Opiekun merytoryczny: Ewa Knybel

kresy1

kresy1

kresy1

kresy1

kresy1

kresy1