Każdego roku w kalendarz uroczystości szkolnych wpisuje się ważne wydarzenie, jakim jest pożegnanie klas maturalnych.

Choć przeżywane co roku, zawsze zyskuje swój niepowtarzalny charakter. 30 kwietnia 2021 roku 55. tegorocznych abiturientów poszerzyło grono absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu. Spośród naszych absolwentów 18. uzyskało świadectwo z wyróżnieniem. Zaszczytny wpis na świadectwie „Ukończyła Szkołę z pierwszą lokatą” otrzymała Justyna Łukaszyk z klasy 3C.

Rangę wydarzenia podkreślała obecność Sztandaru Szkolnego i jego uroczyste przekazanie uczniom klas drugich. Nowy poczet sztandarowy reprezentują uczniowie z klasy 2 AC: Oskar Sztaba, Julia Mikrut i Aleksandra Róż.

Po odśpiewaniu hymnu i powitaniach przyszedł czas na przemówienia. Słowo do absolwentów skierowała najpierw przewodnicząca Samorządu Szkolnego, Julia Miciek, która podkreśliła, że drzwi naszej Szkoły są dla naszych absolwentów zawsze otwarte oraz zaapelowała do nich o to, aby nie zapominali o szkole, o swoich nauczycielach, wychowawcach i z sentymentem wracali po latach w jej mury.


Następnie, pani p.o. Dyrektor Ewa Knybel skierowała do tegorocznych absolwentów życzenia:
Życzę Wam, abyście żyli dobrze, uczciwie, zgodnie z zasadami, abyście byli po prostu dobrymi ludźmi i ambasadorami Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu.
Jeden z klasyków powiedział, że żaden wiatr nie jest pomyślny temu, kto nie wie, do którego portu płynie. Dlatego życzę Wam tego, żebyście znaleźli ten swój port i płynęli do niego szczęśliwie.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Gratulujemy również Waszym Rodzicom i dziękujemy za mijający czas współpracy oraz zaangażowania we współtworzenie Naszego Liceum.


Miłym akcentem tej uroczystości było wystąpienie przedstawicieli tegorocznych uczniów klas maturalnych: Justyny Łukaszyk i Aleksandry Kamińskiej, które podziękowały całemu gronu pedagogicznemu (nie zapominając o śp. prof. Andrzeju Topczyju) za okres nauki w Liceum.


Uczniowie klas drugich pożegnali maturzystów równie ciepło i serdecznie, obdarowując ich drobnymi upominkami – pluszowymi misiami i czapeczkami oraz przygotowali krótki program artystyczny na tę okazję w formie online. 

https://drive.google.com/file/d/1DaDB6YJzKcVt_g4mM6nu8GEBljKIUAXw/view


Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia z wychowawcami: panią Katarzyną Kamińską, panią Marią Hycnar i panem Krzysztofem Hajdukiem.

 

Zdjęcia na naszym facebooku:

https://www.facebook.com/lobiecz