Informujemy, że w dniu 03.03.2021  r. w godzinach 15-18:00 w budynku naszego Liceum odbędzie się dyżur trzech psychologów dla chętnych uczniów i rodziców.


Pomoc będzie udzielona bezpłatnie w ramach działalności Gorlickiego Centrum Interwencji Kryzysowej. Prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Bezpłatna pomoc psychologiczna:

Gorlicki Ośrodek Interwencji Kryzysowej
Ośrodek Interwencji Kryzysowej działa na rzecz osób i rodzin z powiatu gorlickiego, które znalazły się w sytuacji kryzysowej na skutek zdarzenia losowego, trudnych przeżyć osobistych lub trudnych sytuacji rodzinnych.
tel. (18) 352 51 01
tel. kom. 511 469 305

Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży w Gorlicach
Kontakt pod nr 516 451 480
Z początkiem kwietnia 2020 r. w Szpitalu Specjalistycznym im. H. Klimontowicza w Gorlicach ul. Węgierska 21 w budynku (STARY SZPITAL) rozpoczęła działalność Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży w ramach tzw. Pierwszego poziomu referencyjnego nowego modelu ochrony zdrowia psychicznego.
Kompleksowa opieka wyspecjalizowanego zespołu psychologów, psychoterapeutów oraz terapeutów środowiskowych skierowana jest do dzieci przed rozpoczęciem realizacji obowiązku szkolnego, dzieci i młodzieży objętej obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcących się w szkołach ponadpodstawowych do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21 r.ż., a także ich rodzin oraz opiekunów prawnych.

Korzystanie ze wsparcia w poradni nie wymaga skierowania od lekarza i jest bezpłatne, finansowane w ramach kontaktu z NFZ.

Oferta Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży skierowana jest do grupy 0-21r.ż., które nie wymagają interwencji psychiatry, ale:
-odczuwają lęk wynikający z np. ilości materiałów otrzymywanych do nauki zdalnej, niepewności związanej z egzaminami,
- doświadczają problemów zachowania, emocjonalnych, trudności w relacjach z rówieśnikami, w zrozumieniu swoich potrzeb, emocji,

-spotykają się z sytuacjami kryzysowymi, problemami komunikacyjnymi z rodzeństwem, rodzicami, nauczycielami,

-doświadczają zaburzeń lękowych, depresyjnych, adaptacyjnych, odżywiania, psychosomatycznych,

-padły ofiarą przemocy


Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną porady będą odbywać się za pośrednictwem systemów teleinformatycznych i systemów łączności elastycznie dostosowanych do pacjentów do odwołania.
Osoby zainteresowane skorzystaniem ze świadczeń w Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży proszone są o kontakt z Rejestracją tel. 516-451-480 w godz. 8:00 do 13:00,
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.