4 grudnia 2020 roku, w ramach promowania czytelnictwa dla uczniów z klas o profilu humanistycznym i medialno- lingwistycznym zostało zorganizowane spotkanie online

z autorem powieści kryminalnych, panem Piotrem Lianą. W spotkaniu online uczestniczyli uczniowie klas 1c4, 2c4, 2AC i 3c oraz wychowawcy, którzy mieli okazję dowiedzieć się „ Jak wydać własną powieść?”
Podczas naszego spotkania pan Piotr przedstawił główne etapy powstawania i wydawania książki. Na koniec rozmówca zachęcił uczniów do czytania, nie tylko lektur (jednocześnie podkreślając, że lektury wszystkie przeczytał), ale również innych książek. Przy tej okazji nadmienił, że w XXI wieku zdominowanym przez kulturę telewizji i mediów społecznościowych „staroświeckie” czytanie jest szczególnie istotne.
Podążając za Stefanem Kisielewskim: Jakie książki czytać?... Każdy inne, każdy takie, jakie odpowiadają jego temperamentowi, jakie go mobilizują.


Kim jest autor?
Piotr Liana — gorliczanin, magister farmacji, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa dowodowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestnik wielu konferencji naukowych oraz badań nad mutagennością. Żyje po to, żeby jeść. W wolnych chwilach ucieka z escape roomów, rozwiązuje zagadki, karmi zmysły wszystkimi dziedzinami sztuki. Lubi zmagać się z trudnymi tematami, bawią go ironia i czarny humor. Uczestnik warsztatów „Druga strona kryminalnej fikcji”, realizowanych pod auspicjami Maszyny do Pisania. W 2015 roku zadebiutował powieścią Persona non grata. We wrześniu 2018 roku odbyła się premiera jego drugiej powieść pt. Echo serca, a w 2020 r. został wydany kryminał Test tolerancji . Obecnie mieszka w Tarnowie.

Szczegóły na stronie autorskiej: https://piotrliana.pl/

Spotkanie z autorem udało się zorganizować dzięki współpracy z księgarnią „Mieszko”- panem Wojciechem Patrzykiem w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Zapraszamy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach organizowanych przez szkolną bibliotekę.


Ewa Knybel i Agnieszka Zięba- Lipczyńska