Już po raz drugi Województwo Małopolskie zorganizowało konkurs edukacyjny, w tym roku pod nazwą "Made in Małopolska. Co ty wiesz o Regionie?", w którym drużyna "Zbóje Becza" 

w składzie: Agnieszka Przybylska, Piotr Koszyk i Łukasz Przyczynek zostali  laureatami  drugiego miejsca ( i szczęśliwymi posiadaczami tabletów). Po przejściu pierwszego etapu, czyli quizu internetowego, dziesięć najlepszych (spośród aż 200!) drużyn przeszło do wielkiego finału połączonego z uroczystą galą, która odbyła się 12 października br. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Drużyny musiały stawić czoła niełatwym i podchwytliwym pytaniom związanym z historią, tradycją i dziedzictwem kultury Małopolskiej. W związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, tematyka konkursu nawiązywała także do ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny. Każda drużyna musiała również zaprezentować swój Region. Drużyna"Zbóje Becza"  zaprezentowała Collage tekstów na podstawie BIECKICH LEGEND PRZEZ FILIPA SRZENIAWSKIEGO HERBU SZRENIAWA W 1878 ROKU SPISANYCH opracowany przez panią Annę Juruś przy akompaniamencie harmonii- Bartłomiej Żegleń. Serdeczne podziękowania kieruję do pani Anny Juruś za fachowe wskazówki, Bartkowi za znakomity akompaniament, pani Marcie Bartuś- dyrektor Muzeum Ziemi Bieckiej za wypożyczenie stroju kata oraz panu Adamowi Niziołkowi- dyrektorowi ZSZ im. św. Jadwigi w Bieczu za wypożyczenie pozostałych strojów. Podziękowania należą się również naszej licealnej publiczności (20 licealistów z panią Katarzyną Kamińską na czele) za wspaniały doping i kibicowanie.  Opiekun drużyny: Ewa Knybel.

Relacje na: www.malopolska.pl https://www.malopolska.pl/dla-mieszkanca/praca-i-edukacja/made-in-malopolska-co-ty-wiesz-o-regionie oraz https://youtu.be/-_tDzJzTRF8 i https://youtu.be/zf1ro-JHxuI

Wyjazd zakończył się obejrzeniem sztuki pt. "Bóg mordu"  w Teatrze Juliusza Słowackiego. Opieka: pani Katarzyna Kamińska i Ewa Knybel.

Kat 1